Czas oczekiwania pomiędzy kliknięciem na link podstrony a jej wyświetleniem zależy nie tylko od szybkich łączy Internetowych i szybkiego serwera, ale również od konstrukcji systemu strony - aplikacji Internetowej.
Jeśli serwer do wygenerowania strony potrzebuje wykonać bardzo dużą liczbę operacji - zajmuje to oczywiście pewną określoną ilość czasu, która w przypadku większego obciążenia serwera - o większej oglądalności może doprowadzić do jeszcze dłuższego oczekiwania.
Większa wydajność w MIKADU II
System MIKADU II został poddany optymalizacji w wielu aspektach zarówno w nawiązywaniu połączenia z bazą danych, jak i ograniczaniu include-owanych plików czy mechanizmom cache-ującym.
Aby ograniczyć liczbę include-owanych plików system posiada taką konstrukcję aby w poszczególnych plikach zamieszczać większe zbiory klas lub funkcji np. wzajemnie ze sobą współpracujących.
W wielu sytuacjach nie ma potrzeby stałego generowania przez serwer tych samych wyników przy każdym wywołaniu strony. Np. w systemie MIKADU II istnieje mechanizm zarządzania różnymi menu na stronie - dodawaniem nowych opcji, ich edycją zmianą kolejności czy usuwaniem. Dzięki mechanizmom cache-ującym kod xhtml-owy menu zostaje wykonany tylko po zmianach w panelu administracyjnym, i przy każdym wywołaniu strony zostaje wczytany już gotowy wynik zamiast każdorazowego generowania - zapytań do bazy danych, dołączenia wyników zapytania do szablonu graficznego menu i generowanie przez szablon menu na podstawie dostarczonych danych.
w systemie MIKADU II utworzyliśmy moduł zajmujący się obsługą cache-owania, dzięki czemu w prosty sposób można dołączać cache-owanie do wielu innych nowo budowanych modułów o indywidualnym podejściu.
aktualnie czytasz artykuł:
Czym jest system MIKADU II ? \
Szybsze dziaĹanie strony