więcej niż zwykłe sesje

Jeśli część informacji ma być zapamiętana pomiędzy kolejnymi kliknięciami na stronie - na przykład zawartość koszyka lub rezultaty obliczeń z kalkulatora wykorzystuje się w tym celu mechanizm sesji.

sposób działania standardowej obsługi sesji

Standardowo, zapamiętywane informacje w sesji są przechowywane w plikach z zserializowanymi zmiennymi.

Niestety tego typu podejście powoduje kilka niedogodności. Przy każdym kliknięciu cały plik z wszystkimi zapisanymi zmiennymi zostaje otwierany i odserializowany do tablicy $_SESSION bez względu na wykorzystywanie na danej podstronie wszystkich zmiennych. Innym problemem wynikającym z każdorazowej odserializacji zmiennych, może być konieczność każdorazowego dołączania definicji klas obiektów zapisanych w sesji, bez względu na to czy będą one wykorzystywane na danej podstronie.

obsługa sesji w MIKADU II

W systemie MIKADU II mechanizm obsługi sesji zostaje przeniesiony na bazę danych, przy dostępie poprzez kontroler systemu MIKADU II - mik_MD obsługujący dostęp do bazy danych MySQL za pomocą PDO.

Dzięki takiemu podejściu znacznie skraca się czas dostępu do zmiennych sesji - pobierane i odserializowywane są tylko zmienne aktualnie potrzebne, definicje klas obiektów zapisanych w sesji dołączone są tylko w momencie gdy obiekty z sesji są potrzebne.

aktualnie czytasz artykuł: Czym jest system MIKADU II ? \ więcej niĹź zwykłe sesje